wtorek, 14 stycznia 2014

Kulinarny Kraków

Kraków jest niesamowity! Absolutnie wspaniały! Poza oczywistymi zaletami Krakowa, miasto to wyróżnia się również pod względem ilości lokali gastronomicznych :)Kraków jest miastem o największej w Polsce liczbie lokali gastronomicznych przypadających na metr kwadratowy. Ile ich jest dokładnie? Ciężko powiedzieć, gdyż źródła w tej kwestii nie są spójne;) Jeden z popularnych serwisów gastronomicznych doliczył się ich przeszło 1000 na samym tylko Starym Mieście. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie.

Pod względem kulinarnym każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Z moich obserwacji wynika, że w centrum miasta dominują knajpy z włoską kuchnią, jednak łatwo znaleźć również lokale greckie, polskie, orientalne a nawet gruzińskie! Wszystko czego dusza zapragnie! Ceny również są bardzo zróżnicowane. Na pewno nie brakuje restauracji o wysokim standardzie, jednak jak na miasto studenckie przystało, bez większych problemów znajdziemy również ekonomiczniejsze lokale.

Recenzją kilku knajp chciałabym się z wami podzielić. "Zwiedziłam" ich całkiem sporo, jednak wybrałam trzy, według mnie najciekawsze. Są zupełnie różne zarówno pod względem serwowanej kuchni jak i cen. Od jutra codziennie będę publikować recenzję jednej z nich :)

A co w Krakowie najbardziej mnie zaskoczyło? Powszechny kult oscypka ;) Można go kupić dosłownie co kilka metrów. Mnie oscypki kojarzą się przede wszystkim z zimową stolicą Polski. Według mnie średnio wkomponowują się w otoczenie Krakowa.

Obwarzanki natomiast to zupełnie inna kwestia! Poznań ma swoje rogale a Kraków obwarzanki :) One pasują mi do Krakowa idealnie! Duże i małe, okrągłe i o kształcie precla, słodkie i bardziej wytrawne... Mniam! W centralnej Polsce, z której pochodzę, obwarzanki jada się jedynie przy okazji odpustów. Prawie zawsze mają one formę "naszyjnika", są słodkie i dosyć twarde. Tutaj, w Krakowie, mogłam popróbować naprawdę nowych smaków.


Krakowski obwarzanek z serem został gwiazdą mojej wycieczki :)

1 komentarz:

  1. Super, ciekawa jestem w jakich byłaś i w jakich jadłaś, jakie Cię zachwyciły ;)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...