środa, 9 kwietnia 2014

Kawiarnia "Kardamon"- Toruń

Tak jak zapowiadałam- pierwsza recenzja z Torunia :) Opowiem Wam o kawiarni "Kardamon".


Z Wrocławia do Torunia jedzie się pociągiem ponad 5 godzin. Po dojechaniu na miejsce byłam bardzo zmęczona i marzyłam jedynie o filiżance dobrej, mocnej kawy. Rozpoczęłam więc poszukiwania jakieś ciekawej kawiarni.

Szybko udało mi się taką znaleźć. Była to kawiarnia "Kardamon" mieszcząca się w pobliżu ratusza, przy ulicy Chełmińskiej 3. Trafiłam do niej przypadkiem- nie było jej wcześniej na mojej liście.

Kawiarnia "Kardamon" jest maleńka i bardzo przytulna. Można w niej nie tylko napić się wyśmienitej kawy, ale również zamówić np. świeżo wyciskane soki. Do wyboru jest również wiele ciast, ciasteczek i deserów. Dla każdego coś dobrego :)

Ja ostatecznie zdecydowałam się na kawę americano. Była bardzo aromatyczna! Dokładnie taka, na jaką miałam ochotę :)


Mój towarzysz podróży zamówił natomiast podwójne espresso:


Jak widzicie zostało podane z wodą, co nie jest częstą praktyką w polskich kawiarniach. Za to plus :)

Na koniec zamówiliśmy jeszcze świeżo wyciskany sok z pomarańczy. Za całe zamówienie zapłaciliśmy 22,50 zł. Myślę, że to bardzo dobra cena!

Jeżeli chodzi o wystrój, to genialnie wyglądały umieszczone w słojach cukierki i ciastka. Same w sobie stanowiły one ciekawą dekorację. Dopatrzyłam się jednak jednego mankamentu w aranżacji- fotele były zdecydowanie za duże jak na tak małą powierzchnię kawiarenki. Utrudniały swobodne przechodzenie obok kasy.

Nie mogę nie wspomnieć o obsłudze. Widać było, że kelnerka która nas obsługiwała lubiła swoją pracę i kontakt z ludźmi. Była bardzo uprzejma i zaangażowana w to co robi. Naprawdę sympatycznie nas przyjęto :)

Oceny :)

Ocena ogólna- 5+

Smak i wygląd potraw- 6
Kawa była dobrze przygotowana, aromatyczna i odpowiednio podana.

Obsługa- 6
Miło czuć, że obsłudze zależy na zadowoleniu klienta.

Wystrój lokalu- 4
Minus niestety za fotele.

Czystość- 6
Próbując przepuścić kelnerkę i niechcący potraciłam swoją filiżankę. Natychmiast ją sprzątnięto, wymieniono na drugą i po chwili po "wypadku" nie było śladu.

Atmosfera panująca w lokalu- 5


Będąc w Toruniu odwiedźcie kawiarnię "Kardamon". Na pewno będziecie zadowoleni!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...