środa, 16 kwietnia 2014

Pierogarnia "Stary Toruń"- Toruń

Kolejnym toruńskim miejscem, o którym chciałam Wam opowiedzieć jest pierogarnia "Stary Toruń".Pierogarnia "Stary Toruń" mieści się przy ulicy Most Pauliński 2- 10 w Toruniu. Do tej restauracji trafiłam "z polecenia"- słyszałam od znajomych, że można tam smacznie zjeść.

Pierogarnia ma ciekawy, staropolski charakter. Wnętrze utrzymane jest w wiejskim klimacie, a głównym elementem wystroju jest wszechobecne drewno.


Specjalnością lokalu są oczywiście pierogi, których wybór jest naprawdę ogromny! Można zamówić m.in. piecuchy (pierogi pieczone) i lepiochy (pierogi z wody) w kilkunastu smakach.

Poza pierogami w lokalu można spróbować także innych specjałów kuchni polskiej, takich jak placki ziemniaczane, kopytka czy zupy. Za duży plus uważam to, że w karcie napojów znalazła się maślanka i kwas chlebowy.

Ponadto goście witani są chlebem ze smalcykiem. Palce lizać:)


Ja jako danie główne zamówiłam placuchy z sosem starotoruńskim (12,95 zł):


Mój towarzysz zdecydował się na pikantne lepiochy diabelskie bez okrasy (13,76 zł ):


Na spółkę zamówiliśmy jeszcze małą porcję piecuchów drwala (14,95 zł):


Po zjedzeniu takiego obiadu byliśmy bardzo najedzeni. Tak naprawdę to piecuchy zamówiliśmy tylko z łakomstwa i ciekawości ;)

A jak smakowały te specjały? Pierogi z wody i placuchy miały bardzo "domowy" smak. Były smaczne i dobrze doprawione. Nie bardzo przypadły mi do gustu natomiast piecuchy. Ich nadzienie było maziste, kleiste i bez smaku.

Plusem lokalu była z pewnością obsługa. Kelnerki bardzo sprawnie zbierały zamówienia i przynosiły talerze. Miały nawet specjalne "nosidełka" do naczyń, dzięki czemu praca szła im szybko. Dziewczyny były bardzo uprzejme i ogólnie sprawiały pozytywne wrażenie.

Ocena ogólna- 5

Smak i wygląd potraw- 4+
Smaczne placuchy i lepiochy, bardzo średnie piecuchy, plus za maślankę!

Obsługa- 5
Sprawna i szybka obsługa.

Wystrój lokalu- 5
Uwielbiam drewno! Na uwagę zasługują też pomysłowe lampy wykonane z wiaderek.

Czystość- 6
Ze stołów sprzątano w tempie błyskawicznym.

Atmosfera panująca w lokalu- 4+
Lokal tętnił życiem. Miło spędziłam tam czas, choć muzyka była trochę za głośna.


Jeżeli chcecie się porządnie i do syta najeść, to jest to miejsce do tego idealne! I co tu dużo mówić- wszyscy kochamy takie "domowe" pierogi :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...