wtorek, 20 stycznia 2015

Restauracja "Pierożek i Kompocik" w Poznaniu- recenzja

Najwyższy czas na kolejną poznańską recenzję! Bohaterem dzisiejszego wpisu będzie pierogarnia "Pierożek i Kompocik"."Pierożek i Kompocik" znajduje się w centrum Poznania, na ul. Rybaki 22.


Jak sama nazwa wskazuje, specjalnością lokalu są pierogi :)
Ponieważ i ja i mój chłopak byliśmy baaaaaardzo głodni, postanowiliśmy skusić się na coś ekstra, czyli na koryto pierogów. Danie to było mixem 18 sztuk pierogów z pieca, podanych z czterema sosami.


Kelnerka przynosząc zamówienie zaproponowała, że powie nam dokładnie które pierogi zawierają jakie nadzienie. Ja postanowiłam jednak, że wolę mieć niespodziankę i w przypadkowo odkrywać kolejne smaki.

Muszę przyznać, że był to świetny pomysł- mieliśmy naprawdę wyborną zabawę obstawiając na co możemy trafić :) Okazało się, że smaków było bardzo wiele! Nadzienia zawierały m.in. szpinak, fetę, brokuły, kurczaka, kapustę, tuńczyka i sery pleśniowe. Przygotowane były zarówno na sposób pikantny jak i łagodny.


Pierogi były świetnie wypieczone i pełne farszu. Naprawdę doskonałe! Niestety dość szybko nas pokonały ;)

Zjedliśmy po 5 sztuk i byliśmy całkowicie pełni. Zauważyła to kelnerka, która od razu zaproponowała, że zapakuje nam resztę na wynos. Oczywiście nie trzeba nas było do tego długo namawiać! Chcieliśmy zobaczyć co znajduje się w pozostałych sztukach ;)

Tym sposobem za niecałe 55 złotych najedliśmy się we dwoje do syta dwa razy!

Niestety o ile jedzenie było wyśmienite, to wystrój nie zachwycał. Restauracja znajduje się w piwnicy, przez co wnętrze jest ciemne. Mrok potęgują dodatkowo okryte materiałem lampy, które choć wyglądały estetycznie, dawały słabiutkie światło. Ponadto ozdoby i obicia mebli sprawiały wrażenie prowizorycznych i trochę niedopracowanych.


Za interesujący element wystroju uznałam natomiast stare drewniane kredensy, na których ustawiono słoiki z dżemami i przetworami.


Ocena ogólna- 5-

Smak i wygląd potraw- 5
Pierożki z pieca były rewelacyjne! Doskonale wyrośnięte i wypieczone. Dodatkowym plusem były aż 4 sosy podane do pierożków.

Obsługa- 5
Obsługa była sprawna i szybka. Fajnie, że kelnerka sama z siebie zaproponowała zapakowanie pozostałych pierogów na wynos.

Wystrój lokalu- 4-
Wnętrze nie wyróżniało się szczególnie spośród innych tego typu lokali. Szkoda, że nie było lepiej oświetlone.

Czystość- 5
W restauracji było czysto.

Atmosfera panująca w lokalu- 4
Przeszkadzał mi trochę panujący we wnętrzu półmrok.


Restauracja ta jest moim zdaniem jednym z ciekawszych miejsc na kulinarnej mapie Poznania. W trakcie zwiedzania warto się tam zatrzymać na syty obiad. Ceny dań są bardzo przystępne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...