wtorek, 24 lutego 2015

AMBITION - komplet garnków z odpinaną rączką

Nabyłam ostatnio zestaw garnków idealny do małej kuchni. Jest to komplet z odpinaną rączką firmy AMBITION.


Przechowywanie garnków to zmora niewielkich kuchni. Brak w nich miejsca niemal na wszystko- kto takową posiada ten zrozumie ;) Kilka tygodni temu postanowiłam "przewietrzyć" moje kuchenne szafki i sprawić, by przechowywanie sprzętów w kuchni było bardziej funkcjonalne.

W trakcie sprzątania okazało się, że najwięcej miejsca zajmują pozornie niewielki rondelki i garnki z rączkami, które nawet ułożone jeden na drugim bardzo zagracały przestrzeń. Podjęłam więc męską decyzję i zdecydowałam się wymienić je na nowe, znacznie wygodniejsze w przechowywaniu.

Od początku wiedziałam, że muszę rozejrzeć się za garnkami z odpinaną rączką. Potrzebowałam też sprzętu wysokiej jakości, ponieważ wszelkie akcesoria kuchenne traktuję jako inwestycję na lata.

Po przejrzeniu wielu różnych modeli, zdecydowałam się na zakup zestawu firmy AMBITION.

Mam już w domu jeden większy i bardzo trwały garnek tej firmy. Przez rok nieustannego używania nie zauważyłam na nim żadnych oznak zniszczenia, choć gotowałam w nim, smażyłam i piekłam niemal codziennie.

Komplet który zakupiłam, wykonany jest z aluminium pokrytego 3 warstwową powłoką zapobiegającą przywieraniu i składa się z czterech części:
- garnka o średnicy 16 cm
- garnka o średnicy 18 cm
- garnka o średnicy 20 cm
- odpinanej rączki


Po złożeniu zestaw zajmuje naprawdę niewiele miejsca:

Dno garnków ma strukturę przypominającą plaster miodu:


Garnki nadają się do użytkowania na wszystkich typach kuchenek. Tak prezentuje się spód naczyń:


Na koniec muszę wspomnieć o jeszcze jednym bonusie tego zestawu- garnki pięknie się prezentują! Po prostu cieszą oko, a gotowanie w nich to czysta przyjemność.

Niewielkim minusem zestawu jest to, że do odpinanej rączki po prostu trzeba się przyzwyczaić ;)

Zestaw kosztował 159 złotych.

Za kilka miesięcy zrobię dla was kolejną recenzję i napiszę w niej, jak garnki sprawują się po dłuższym używaniu.


1 komentarz:

  1. posiadam podobny zestaw Ambition, ale patelni :-) rewelacyjne w używaniu - potrawy nie przywierają, dobrze przewodzą ciepło (mam kuchenkę indukcyjną). Podobnie uważam, że są także ładne - fajnie się prezentują. Jedyny minus to brak możliwości mycia w zmywarce, ale ponieważ potrawy nie przywierają do dna, to dobrze się je myje ręcznie;-)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...